Czym jest ogrzewanie sufitowe? Jak sprawdza się w praktyce?

Jednym ze skutecznych i niezawodnych źródeł ciepła jest ogrzewanie sufitowe, które posiada wiele mocnych stron. Po pierwsze jest niewidoczne, dlatego nie psuje aranżacji wnętrz, a co najważniejsze nie zajmuje wolnego miejsca. Ponadto zapewnia wysoki komfort cieplny, dlatego inwestorzy tak chętnie je wybierają do swojego domu lub mieszkania.

Ogrzewanie sufitowe to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego o niskiej temperaturze. Montuje się je bezpośrednio w suficie wykorzystując do tego system rurek, folii lub mat grzewczych. W praktyce sprawdza się naprawdę bardzo dobrze, dlatego jego użytkownicy są z niego zadowoleni. Ogrzewanie sufitowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które coraz bardziej zyskuje na popularności.

Można je zainstalować w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego przeznaczenie. Tego typu źródło grzewcze to naprawdę doskonały wybór, bowiem ma w sobie ogromny potencjał. Stosując go w swoim domu, można cieszyć się wysokim komfortem cieplnym, a także niezawodnością. Ogrzewanie sufitowe to przede wszystkim wiele korzyści i możliwości, jakich niestety nie oferuje tradycyjny system grzewczy.

Ogrzewanie sufitowe – zalety i wady tego rozwiązania

Tego typu źródło grzewcze jest słynne przede wszystkim z tego, że nie wymaga montowania grzejników we wnętrzu budynku. A, co za tym idzie nie zajmuje zbędnego miejsca, które w mniejszych pomieszczeniach jest na wagę złota. Ogrzewanie sufitowe zapewnia dużą powierzchnię grzewczą, a co najważniejsze gwarantuje maksymalną emisję ciepła. Tego typu rozwiązanie wpływa także bardzo korzystnie na komfort domowników, a także ich samopoczucie.

Natomiast wadą ogrzewania sufitowego jest to, że aby było wydajne trzeba ustawić wyższą temperaturę. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że ciepłe powietrze nie opada w dół. Napływ ciepła od góry może także wywoływać u domowników niewielki dyskomfort. Ogrzewanie sufitowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które ma wielu zwolenników. Wiadomo, że nie jest idealne, niemniej jednak swoją funkcję spełnia bez jakichkolwiek zarzutów.

Ile kosztuje ogrzewanie sufitowe? Czy warto w nie inwestować?

Koszt montażu ogrzewania sufitowego dużo zależy od rodzaju instalacji, a także wielkości pomieszczenia. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście elektryczne ogrzewanie sufitowe, którego cena waha się między kilkaset złotych za jeden metr kwadratowy. Montaż tego typu źródła ciepła to niestety spory wydatek, dlatego nie każdy się na nie decyduje.

Ogrzewanie sufitowe nie jest trudne w montażu, dlatego można je wykonać samodzielnie. Oczywiście zawsze można także skorzystać z pomocy fachowców, którzy od samego początku do końca zajmą się wszystkim. Wybierając drugą opcję, można być pewnym, że będzie sprawnie działało, czyli zapewniało ciepło w każdym pomieszczeniu, w którym się znajduje. Ogrzewanie sufitowe można zainstalować we wszystkich pomieszczeniach w domu, jak i mieszkaniu, gdyż pod tym względem ma szerokie zastosowanie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem sobir.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wybrane teksty dla ciebie