Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Nigdy nie mamy drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia, dlatego absolutnie konieczne jest przygotowanie się przed rozmową kwalifikacyjną, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Powinieneś poświęcić jak najwięcej czasu na zapoznanie się z firmą, jej produktami i rolą, o którą się ubiegasz, ale także upewnij się, że dobrze wyglądasz i znasz typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby zrobić wrażenie na osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną (S).

Przygotowaliśmy nasz poradnik z praktycznymi wskazówkami, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

 

Być przygotowanym

 

Każdą rozmowę kwalifikacyjną należy traktować tak, jakby była pierwszą i dokładnie się do niej przygotować. Nerwy podczas rozmowy kwalifikacyjnej są spowodowane strachem przed nieznanym, więc przed rozmową kwalifikacyjną dowiedz się jak najwięcej o firmie, jej kulturze i pracy, o którą się ubiegasz. Zaplanuj swoją podróż tak, aby dotrzeć na miejsce około 10 minut wcześniej. Nie przychodź zgrzany, zdenerwowany i spóźniony.Sprawdź prognozę pogody, żeby nie przyjechać mokrym! W dniu wywiadu nie pij alkoholu, nie pal i staraj się unikać wszelkich pokarmów, które mogą zapierać oddech. Jak wiedzą mówcy, unikaj kawy i herbaty, ponieważ działają moczopędnie, wysusza gardło. Dobrym pomysłem jest również zabranie grzebienia lub szczotki do włosów i być może trochę makijażu, aby móc się posprzątać w oczekiwaniu na wizytę.

Przygotuj listę pytań, które chciałbyś zadać osobie, która przeprowadzi z Tobą rozmowę kwalifikacyjną, ale pamiętaj, że powinieneś skupić się na firmie, jej produktach i usługach. Jeśli wydaje ci się, że skupiasz się bardziej na korzyściach pracowniczych, takich jak rodzaj firmowego telefonu komórkowego, który możesz otrzymać, zrobisz złe wrażenie.

 

Jak się ubrać na rozmowę?

 

Zależy to od rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, na którą się wybierasz, ale radzimy założyć garnitur, chyba że powiedziano nam inaczej. Zaczynamy podejmować decyzje o ludziach w mniej niż siedem sekund od ich zobaczenia; nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Więc bądź czysty, elegancki i profesjonalny w swoim wyglądzie. Sprawdź, jak wyglądasz w lustrze, zanim wyjdziesz z domu lub biura. Bądź ze sobą szczery czy to, co masz na sobie, sugeruje, że jesteś świetnym kandydatem? Panie mogą wybrać garnitur ze spodniami. Jeśli wolisz spódnicę, zwróć uwagę na jej długość,nie może być za krótka. Czysta i wyprasowana gładka biała lub niebieska koszula lub bluzka jest zazwyczaj odpowiednia dla pieniędzy. I pamiętaj, bez względu na to, jak drogie są twoje ubrania, jeśli nie pasują lub są brudne, nie będziesz się w nich czuć komfortowo ani dobrze wyglądać. Twoje dżinsy mogą pochodzić od Armaniego, ale nadal są dżinsami. Ubieraj się tak, by zaimponować, a nie po to, by robić wrażenie na modach.

 

Wygląd na rozmowie rekrutacyjnej

 

Włosy powinny być czyste i zadbane. Mężczyźni z długimi włosami powinni związać je z tyłu w schludny kucyk. Makijaż twarzy powinien być profesjonalny i świeży. Mężczyźni powinni być dobrze ogoleni i bez zarostu. Jeśli masz brodę, upewnij się, że jest przystrzyżona i zadbana. Usuń wszelkie widoczne kolczyki i bądź ostrożny przy wyborze kolczyków, nie idź na ekstrawagancki wygląd!

Daj swoim butom dobrą pastę. Dla pań proponujemy czółenka, jeśli masz na sobie spódnicę i kozaki lub eleganckie buty, jeśli zdecydowałaś się na garnitur.I nie zapomnij o paznokciach. Upewnij się, że są krótkie i dobrze wypielęgnowane. Jeśli masz na sobie lakier do paznokci, wybierz konserwatywny kolor i upewnij się, że jest świeżo nałożony i nie odpryskuje.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wybrane teksty dla ciebie