Drewniane czy betonowe schody? Które lepiej sprawdzą się w domu?

Wybór pomiędzy drewnianymi, a betonowymi schodami do domu to spory dylemat, przed którym staje wielu inwestorów. Wbrew pozorom podjęcie ostatecznej decyzji nie jest takie łatwe, dlatego w tej kwestii trzeba się dobrze zastanowić. Z jednej strony drewniane schody są urokliwe i ciepłe, a z drugiej bardzo kosztowne. Jeśli, jednak chodzi o te betonowe to są bardziej wytrzymałe i trwałe, jednak zajmują znacznie więcej przestrzeni.

Jak widać, wybór pomiędzy nimi jest trudny, jednak konieczny, dlatego prędzej, czy później trzeba się na coś zdecydować. Schody to bardzo istotny element każdego budynku tak, więc ich odpowiedni wybór jest kluczowy. Zarówno schody drewniane, jak i betonowe cieszą się dużym zainteresowaniem, niemniej jednak te drugie są znacznie chętniej wybierane. Bowiem duże znaczenie ma tutaj przede wszystkim cena oraz trwałość.

Betonowe schody, które są dobrze wykończone potrafią bardzo korzystnie wpłynąć na całe wnętrze. Można na nie położyć nie tylko płytki, ale i również drewniane stopnice i podstopnice, czego efekt będzie naprawdę przepiękny. Schody betonowe to bardzo dobry wybór i to z wielu względów, dlatego nie trzeba się nad nimi długo zastanawiać.

Zalety i cena drewnianych schodów

To, co najbardziej charakteryzuje drewniane schody to przede wszystkim ich naturalność oraz wspaniały urok. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i również dekoracyjną, ponieważ mają ogromny wpływ na stylistykę wnętrz. Potrafią świetnie łączyć się z różnymi stylami, tworząc bardzo ciekawe kompozycję. Schody wykonane z drewna potrafią podkreślić charakter każdego domu, a co najważniejsze nadać mu niepowtarzalności. Są również bardzo trwałe, dlatego przez wiele lat będą doskonale służyły.

Oczywiście wymagają odpowiedniej konserwacji, aby zawsze dobrze spełniały swoją funkcję. Drewniane schody posiadają lekką konstrukcję, dlatego nie obciążają podłogi, co ma tutaj ogromne znaczenie. Ich dużym minusem jest tylko i wyłącznie cena, która niestety nie należy do najniższych. Bowiem za drewniane schody trzeba zapłacić około kilkunastu tysięcy złotych.

Schody betonowe – dlaczego warto na nie postawić?

Jednym z najważniejszych czynników, które mają bezpośredni wpływ na to, że inwestorzy chętnie wybierają schody betonowe jest oczywiście cena. W porównaniu do schodów drewnianych ich koszt jest zdecydowanie mniejszy, gdyż można je wykonać już za kilka tysięcy złotych. Oczywiście nie jest to jedyny powód przez, który warto się zdecydować, ponieważ posiadają one mnóstwo różnych zalet.

Ceni się w nich ogromną trwałość i wytrzymałość, a także możliwość wykończenia ich na wiele różnych sposobów. Wybór pomiędzy schodami drewnianymi, a betonowymi to kwestia indywidualna każdego inwestora z osobna. Bowiem dużo zależy od możliwości finansowych, jak i również własnych upodobań oraz wymagań. Niemniej, jednak wybierając pomiędzy nimi nigdy nie podejmie się złej decyzji, ponieważ oba te rozwiązania są niezwykle korzystne.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem remont.biz.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wybrane teksty dla ciebie